VAŠE ZAHRADA OD A DO Z

Vypracujeme návrh Vaší zahrady, areálu či veřejné zeleně tak,
aby byla naplněna představa a potřeby budoucího využití prostoru.

Realizace projektu zahrady

Co dovedeme

Díky mnohaletým zkušenostem, a vybavení naší firmy Vám provedeme kvalitní a rychlou realizaci podle našeho projektu.
Pokud máte již svůj projekt, realizaci provedeme podle něj!

Přípravné práce, modelace terénu

Realizace zahrady často začíná modelací terénu a pokud není v místě dostatek zeminy, jejím doplnění. V případě starších zahrad provádíme odstraněním nevhodné přestárlé zeleně. Před samotnou realizací pozemek zbavíme plevelů.

Mlatové cesty

Nedílnou součástí zahrad jsou komunikace. Jako vhodný a moderní způsob jejich provedení se dnes jeví cesty s mlatovým povrchem, vytvořené hutněním štěrků a písku. Chodník vytvořený z přírodních materiálů nepůsobí v žádné zahradě rušivě.

Výsadby stromů a keřů

Vysazujeme keře a stromy různých velikostí. Dbáme na kvalitní kotvení vzrostlých stromů v prvních letech po výsadbě. Pro rodinné zahrady a firemní areály doporučujeme stromy vzrostlejší; do krajiny postačují dřeviny menšího vzrůstu.

Trvalky, trávy, cibuloviny

Používáme kvalitní rostlinný materiál a osvědčené kultivary květin od léty prověřených dodavatelů. Vytvoříme záhon pro jakékoliv místo – na sluníčko, do stínu, k vodě. Máme prověřený způsob mulčování drobným štěrkem.

Zakládání travnatých ploch

Na základě Vašich představ doporučíme vhodnou travní směs a založíme Vám trávník vhodného druhu – reprezentativní, zátěžový, pro sport. Pro milovníky přírody rádi založíme květnatou louku.

Soliterní kameny

Ve výsadách velice pěkně působí soliterní kámen. Kde lidské ruce již nestačí, používáme pro jejich instalaci vhodnou mechanizaci.

Vyvýšené záhony

Rádi vám vytvoříme v zahradě vyvýšený záhon. Jeho funkci a vnější provedení přizpůsobíme Vašim potřebám a charakteru zahrady. Jeho výška usnadní péči o rostlinky, dostupnost pro majitele a je ozdobou Vaší zahrady.

Koupací zahradní jezírka

Voda dodá Vaší zahradě nový rozměr. Vytvoří velmi příjemné klima, vhodné pro Vaši relaxaci. Tato jezírka stavíme především pro koupání a plavání. V jezírku je čistá voda bez chlóru a zbytečných chemikálií. To docílíme také správným poměrem koupací a rostlinné regenerační zóny jezírka. Koupací jezírko je vhodné vybavit molem a žebříkem pro přístup do vody.

Okrasná zahradní jezírka

Klidná hladina nebo zurčící potůček, vodní rostliny a živočichové, vážky nebo pár okrasných ryb. Takové jezírko vytvoří ve Vaší zahradě místo pro odpočinek a uvolnění!
Toužíte po jezírku s posezením? Obraťte se na nás.

Automatická závlaha

Provedeme Vám kompletní instalaci závlahového systému. Pro péči o Váš trávník nainstalujeme automatický plošný postřik, kapková závlaha zajistí potřebnou vláhu soliterním stromům, keřům a trvalkám.

PROČ MY?

  • Zahradní architekt zná rostlinný materiál a ví, jak bude vypadat za 5 – 20 let.
  • Za roky spolupráce jsme získali ověřené dodavatele dřevin, keřů, trvalek,  kteří dodávají kvalitní výpěstky.
  • Naše firma zaměstnává profesionály – zahradníky, práci provedeme esteticky, funkčně, kvalitně.
  • Použitím lehké i těžkém mechanizace zajistíme rychlé provedení realizace.
  • Zajistíme kompletní realizaci. Od zemních prací, instalaci závlahového systému, sázení stromů a rostlin, až po pravidelnou údržbu nové zahrady